Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Z historii Okręgu

Okręg Siedlecko-Bialskopodlaski powołany został 21.09.1975 r. i obejmował tereny woj. siedleckiego 

i bialskopodlaskiego. W początkowym okresie działalności ww. Okręg liczył 10920 członków, zrzeszonych w 31 kołach.


21.10.1979 r. odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów na którym dokonano podziału na 2 Okręgi: siedlecki i bialskopodlaski. Pierwszym Prezesem Okręgu Siedleckiego był Andrzej Maliszewski, następnie Roman KluczekMikołaj Budrewicz oraz obecny - Waldemar Gozdek.


Głównymi zadaniami w działalności Okręgu są: sprawy organizacyjne, zarybianie użytkowanych wód, ochrona wód, sport wędkarski i szkolenie młodzieży. Największymi osiągnięciami sportowymi Okręgu są: Wicemistrzostwo Polski w wędkarstwie morskim w roku 1979, Indywidualne mistrzostwo Polski w wędkarstwie morskim w roku 1983, Drużynowe mistrzostwo w Ogólnopolskich Zawodach Spinningowych w latach 1988-1989.

 

Od 1978 r. Zarząd Okręgu był organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Rzutowych Młodzieży "Pierwszy Krok". Od maja 1989 r. Okręg Siedlecki nawiązał współpracę z Środkowoczeskim Związkiem Wędkarskim 
z siedzibą w Pradze (Stredoceski Rybarski Svaz). Współpraca dotyczy wymiany doświadczeń w sprawach organizacyjnych, a przede wszystkim w zakresie ochrony i zagospodarowania wód, a także organizacji szkoleniowo-wypoczynkowych obozów wędkarskich dla dzieci i młodzieży.


Od 1995 r. po likwidacji Międzyokręgowych Gospodarstw Rybacko-Wędkarskich, Okręg Siedlecki przejął zadania gospodarcze w Ośrodku Zarybieniowym w Nowodworze.